"Dostosowanie części budynku przy ul. Robotniczej 1 w Kielcach do funkcji Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Przychodni Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej wraz z rehabilitacją, poprzez przebudowę termomodernizację obiektu"

o wartości 4 566 788, 70 PLN

realizowany w latach 2015 - 2016

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Kielcach.

Lądowisko zlokalizowane na terenie Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra to pierwsze w województwie lądowisko wyniesione na dach budynku.

Szanowni Państwo, 27 czerwiec to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik, we współpracy z Galerią Korona, organizuje akcję darmowych badań profilaktycznych. Już jutro, w godz. 15.00-18.00, zapraszamy na bezpłatny pomiar cukru i ciśnienia w Galerii Korona. Znajdziecie nas na poziomie 0, koło drogerii Hebe. Zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie o swoim zdrowiu.

Szanowni Państwo !
Zbliża się czas urlopów. Przez wielu z nas, jest to najbardziej wyczekiwany okres w roku kalendarzowym. Czas odpoczynku, relaksu, naładowania akumulatorów, ale także czas dla Rodziny, Znajomych i Przyjaciół. Letnie temperatury, długie wieczory i dni, zachęcają nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niestety jest też druga strona medalu. Biorąc pod uwagę statystki, sezon wakacji jest najniebezpieczniejszym okresem na drogach, ale nie tylko.
Spółka ARTMEDIK podjęła wyzwanie.

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez Szpital Kielecki Św. Aleksandra. Pod czujnym okiem ratowników medycznych szkoliły się dzieci z kieleckich przedszkoli. To dla nas, jako placówki bardzo mobilizujące i cenne doświadczenie. Czujemy się bowiem odpowiedzialni za propagowanie wiedzy dotyczącej ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Cieszymy się, że Rodzice i Opiekunowie dbają o edukację najmłodszych i jesteśmy dumni z naszych małych, WIELKICH Bohaterów. Dziękujemy za odwiedziny.
Zespół ARTMEDIK

Zarząd Spółki ARTMEDIK we współpracy z Zakładem Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej, zorganizował 2-dniowe szkolenie dla Pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Kieleckiego Św. Aleksandra. Tematem szkolenia było:
"Zarządzanie leczeniem w Oddziale Ratunkowym z uwzględnieniem zdarzeń masowych".

O tym jak ważne jest mleko matki, jakie ma właściwości i jak może pomóc wcześniakom opowiedział w Radiu Kielce Dyrektor Działu Badawczo - Rozwojowego ARTMEDIK, P. Łukasz Zieliński.
Zapraszamy na relację.

Przypominamy, że od połowy lutego w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin na oddziale ginekologiczno-położniczym i neonatologii. Spowodowane jest to panującym w województwie świętokrzyskim wirusem grypy, a decyzja podyktowana dobrem naszych Pacjentów. Obawiamy się o zdrowie zarówno nowo narodzonych Dzieci, kobiet w ciąży, jaki i personelu medycznego.
Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania.

Do dnia 30 kwietnia każdy z nas ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Wypełniając deklarację podatkową (PIT) mamy możliwość przekazania 1% swojego podatku

7 grudnia 2017 (czwartek) o godzinie 6:30 (rano) będziemy przeżywać dziękczynną Eucharystię za 150 lat istnienia Kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra

Szpital Kielecki zrobił kolejny krok na drodze do zapewnienia pacjentom jeszcze pełniejszej opieki medycznej. W połowie maja 2017 roku w ramach procedur Oddziału Chorób Wewnętrznych wyodrębniono Pododdział Neurologiczny, tak potrzebny zwłaszcza jako zabezpieczenie pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpital Kielecki św. Aleksandra sp. z o.o.

tel.: 41-34-17-800      email:  sekretariat@szpitalkielecki.pl      25-316 Kielce, ul. Kościuszki 25