W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra sukcesywnie realizowany jest projekt „Doposażenie Szpitala Kieleckiego w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej”.
Dzięki kolejnym dostawom placówka wzbogaca się o nowoczesną aparaturę medyczną, która zwiększa możliwości diagnostyczne i terapeutyczne oraz podnosi bezpieczeństwo i komfort pacjentów.
W ramach projektu do szpitala dostarczono już:
- holtery ciśnieniowe,
- holtery EKG,
- elektrokardiografy,
- oprogramowanie do prób wysiłkowych,
- USG kardiologiczne,
- echokardiografy,
- kardiomonitory wraz z centralą monitorującą,
- defibrylator,
- system kompresji klatki piersiowej,
- wózek do transportu pacjenta,
- wózek pielęgniarski.
Realizacja projektu trwa. Do końca czerwca planowane są kolejne dostawy obejmujące:
- łóżka szpitalne z wyposażeniem,
- szafki przyłóżkowe,
- wózki anestezjologiczne,
- stoliki zabiegowe,
- szafy medyczne,
- fotele transportowe.
Systematyczne doposażanie szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny stanowi ważny krok w rozwoju placówki i pozwala jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby pacjentów, zapewniając im opiekę na najwyższym poziomie.










