Kadra
Ordynator Hospicjum Stacjonarnego
lek. Katarzyna Bzymek
Spec. Anestezjilogii i Medycyny Paliatywnej
Pielęgniarka koordynująca
mgr Mariola Dmoch
Hospicjum Stacjonarne, to wydzielony specjalistycznie przygotowany do spełniania swojej roli oddział lecznictwa stacjonarnego, w którym pracuje zespół terapeutyczny, posiadający kwalifikacje do pełnienia opieki z zakresu medycyny paliatywnej.
W Hospicjum Stacjonarnym udzielane są świadczenia pacjentom cierpiącym na nieuleczalne, postępujące schorzenia. Opieką objęci są pacjenci onkologiczni w terminalnym okresach choroby oraz innych przewlekłych schorzeniach.

Działalność hospicjum obejmuje:
zwalczanie bólu trudnego do opanowania i innych objawów somatycznych,
łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych,
wspomaganie rodziny chorych tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia.
Celem opieki paliatywnej, a zatem działalności hospicjum, jest poprawienie jakości życia chorych i ich rodzin.
Opiekę paliatywną w Hospicjum sprawuje profesjonalny interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, psycholog, rehabilitant, duchowny i personel pomocniczy.
Przyjęcie do Hospicjum
Hospicjum stacjonarne obejmuje swoją opieką pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi i nie poddającymi się leczeniu przyczynowemu, określonymi przepisami prawa – zgodnie z wykazem, będącym załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 roku z późniejszymi zmianami.
wymagane jest skierowanie do szpitala od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz rodzinny, specjalista, lekarz z oddziału szpitalnego)
warunkiem objęcia opieką przez hospicjum stacjonarne jest wyrażenie świadomej zgody przez chorego lub jego opiekuna ustawowego
ostateczną decyzję o objęciu pacjenta leczeniem w hospicjum stacjonarnym podejmuje lekarz hospicjum
Wymagane dokumenty
- skierowanie,
- zgoda na objęcie opieką w Hospicjum,
- dowód osobisty,
- dokument ubezpieczenia,
- dokumentacja medyczna dotychczasowego leczenia choroby
- druk skierowania, zgody na objęcie leczeniem, wykaz jednostek chorobowych – są do pobrania ze strony internetowej szpitala, lub do odbioru w hospicjum.