W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra sukcesywnie realizowany jest projekt „Doposażenie Szpitala Kieleckiego w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej”.

Dzięki kolejnym dostawom placówka wzbogaca się o nowoczesną aparaturę medyczną, która zwiększa możliwości diagnostyczne i terapeutyczne oraz podnosi bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

W ramach projektu do szpitala dostarczono już:

  • holtery ciśnieniowe,
  • holtery EKG,
  • elektrokardiografy,
  • oprogramowanie do prób wysiłkowych,
  • USG kardiologiczne,
  • echokardiografy,
  • kardiomonitory wraz z centralą monitorującą,
  • defibrylator,
  • system kompresji klatki piersiowej,
  • wózek do transportu pacjenta,
  • wózek pielęgniarski.

Realizacja projektu trwa. Do końca czerwca planowane są kolejne dostawy obejmujące:

  • łóżka szpitalne z wyposażeniem,
  • szafki przyłóżkowe,
  • wózki anestezjologiczne,
  • stoliki zabiegowe,
  • szafy medyczne,
  • fotele transportowe.

Systematyczne doposażanie szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny stanowi ważny krok w rozwoju placówki i pozwala jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby pacjentów, zapewniając im opiekę na najwyższym poziomie.

Tagi :

Udostępnij :